O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Małżeństwo ukradło 116 banerów wyborczych. Powód wcale nie był polityczny

116 banerów różnych komitetów wyborczych znaleźli policjanci w gospodarstwie w powiecie sokołowskim. Małżeństwo, które bez zgody komitetów wyborczych ściągnęło i zabrało materiały wyborcze do domu, usłyszało zarzuty ich kradzieży – poinformowała we wtorek miejscowa policja.

Skradzione banery Fot. KPP Sokołów Podlaski
Skradzione banery Fot. KPP Sokołów Podlaski

Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z komitetów o kradzieży 23 banerów wyborczych.

"Ustalenia funkcjonariuszy pionu kryminalnego doprowadziły do domu małżeństwa z pow. sokołowskiego. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli 116 banerów wyborczych różnych komitetów" – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim st. sierż. Aleksandra Borowska.

Policjanci zatrzymali 46-letnią kobietą i jej 52-letniego męża. Małżeństwo usłyszało zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani tłumaczyli się, że nie wiedzieli, że banery po I turze wyborów będą jeszcze potrzebne. Zabrali je do domu, by wykorzystać w swoim gospodarstwie do przykrywania różnych rzeczy.

Więcej

Plomba na urnie wyborczej (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/Darek Delmanowicz
Plomba na urnie wyborczej (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/Darek Delmanowicz

Cisza wyborcza w związku z drugą II wyborów samorządowych będzie obowiązywać w całym kraju

21 kwietnia w wielu miejscowościach odbędzie się II tura wyborów. Policja przypomina, że usuwanie, zdejmowanie czy zabór banerów bez zgody ich właścicieli jest zabronione. (PAP)

mar/
 

Zobacz także

  • Banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP, fot. PAP/Andrzej Jackowski
    Banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP, fot. PAP/Andrzej Jackowski

    Masowe niszczenie banerów kandydatów na prezydenta. Sprawę bada prokuratura

  • Baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Fot. PAP/Andrzej Jackowski
    Baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Fot. PAP/Andrzej Jackowski

    Donald Tusk zachęca do akcji wywieszania banerów wyborczych Rafała Trzaskowskiego

  • Poseł PiS Marcin Romanowski, fot. PAP/Paweł Supernak
    Poseł PiS Marcin Romanowski, fot. PAP/Paweł Supernak

    KO składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o wspieranie przez Lasy Państwowe kampanii wyborczej Romanowskiego

  • Były prezes zarządu Orlen Daniel Obajtek, fot. PAP/Radek Pietruszka
    Były prezes zarządu Orlen Daniel Obajtek, fot. PAP/Radek Pietruszka

    Obajtek o zarzutach ws. nielegalnego drukowania banerów wyborczych PiS

Serwisy ogólnodostępne PAP