O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Minister obrony Izraela: nie jesteśmy zainteresowani wojną z Hezbollahem

Minister obrony Izraela Joaw Galant powiedział w niedzielę, że jego kraj nie jest zainteresowany prowadzeniem wojny na swoim froncie północnym i jeśli libańskie ugrupowanie Hezbollah nie wybierze drogi wojny, to Izrael uszanuje sytuację wzdłuż granicy w obecnym stanie.

Hezbollah. Fot. PAP/EPA
Hezbollah. Fot. PAP/EPA

„Nie jesteśmy zainteresowani wojną na północy. Nie chcemy, by sytuacja eskalowała” – powiedział dziennikarzom Galant.

„Jeśli Hezbollah wybierze drogę wojny, zapłaci bardzo wysoką cenę. Bardzo ciężką. Ale jeśli się powstrzyma, uszanujemy to i utrzymamy sytuację na obecnym poziomie” – powiedział minister obrony, odnotowując, że doszło do wymiany ognia przez granicę.

Były premier Izraela Ehud Barak wskazał, że głównym celem izraelskiej strategii jest obecnie „unicestwienie” zdolności militarnych palestyńskiego Hamasu i przekazanie zarządzania Strefą Gazy przywódcom Autonomii Palestyńskiej. Akcję wymierzoną w Hamas porównał do likwidacji Al-Kaidy.

Na tym etapie dla Izraela praktycznie nie ma innej opcji niż ta, którą realizuje rząd Benjamina Netanjahu - powiedział Barak w wywiadzie dla BBC Radio 4. Były premier nalegał również, aby Izrael w pełni przestrzegał prawa międzynarodowego. (PAP)
gn/

Tematy

Zobacz także

  • PAP/EPA/ATEF SAFADI
    PAP/EPA/ATEF SAFADI

    Izrael szykuje ofensywę lądową w Libanie po atakach na kluczowe mosty [WIDEO]

  • Wizerunki przywódców wojskowych i politycznych wspieranych przez Iran ugrupowań szyickich (od prawej do lewej): zmarłych przywódców Hamasu Yahya Sinwara i Ismaila Haniyeha oraz zmarłego dowódcę wojskowego Hezbollahu Ibrahima Aqila Fot. PAP/EPA/YAHYA ARHAB
    Wizerunki przywódców wojskowych i politycznych wspieranych przez Iran ugrupowań szyickich (od prawej do lewej): zmarłych przywódców Hamasu Yahya Sinwara i Ismaila Haniyeha oraz zmarłego dowódcę wojskowego Hezbollahu Ibrahima Aqila Fot. PAP/EPA/YAHYA ARHAB

    Obywatel Polski wśród osób objętych sankcjami za wspieranie Hezbollahu

  • PAP/EPA/ATEF SAFADI
    PAP/EPA/ATEF SAFADI

    Izrael rozpoczyna operację lądową przeciw Hezbollahowi w południowym Libanie [WIDEO]

  • Pomoc medyczna w miejscu uderzenia w Libanie, fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH
    Pomoc medyczna w miejscu uderzenia w Libanie, fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH

    Izraelskie ataki na Liban. Setki ofiar śmiertelnych, w tym dzieci

Serwisy ogólnodostępne PAP