O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Przed nami upalny weekend. Na zachodzie do 38 st. C

W weekend będzie bardzo upalnie i słonecznie. Temperatura w sobotę na zachodzie osiągnie do 38 st. C – powiedziała PAP synoptyczka IMGW Dorota Pacocha. Dodała, że opady deszczu i silny wiatr pojawią się dopiero w niedzielę wieczorem.

Upał w mieście Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Upał w mieście Fot. PAP/Łukasz Gągulski

W piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura wyniesie od 27 st. C na Podhalu i 28 st. C na północnym wschodzie do 30-33 st. C na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich – do 34 st. C. Nad samym morzem od 22 do 26 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę pogodnie, z zachmurzeniem małym lub bezchmurnie, bez opadów. Temperatura nad ranem wyniesie 15-16 st. C na północnym wschodzie i na północy i do 20 st. C na południowym zachodzie. Chłodniej jedynie w obszarach podgórskich Karpat, gdzie termometry wskażą od 11 do 12 st. C. Wiatr słaby na zachodzie, na północy południowo-wschodni i południowy, na przeważającym obszarze zmienny.

Image
Autor: PAP/Michał Czernek
Autor: PAP/Michał Czernek

W sobotę w całym kraju słonecznie. Temperatura od 31 st. C na północnym wschodzie, około 34 st. C w centrum, do 38 st. C na krańcach zachodnich. Chłodniej nad morzem (do 26 st. C) i na Podhalu (około 28 st. C). Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę pogoda będzie dosyć podobna, z zachmurzeniem małym lub bezchmurnie. Jedynie na zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego, zwłaszcza nad ranem. Temperatura wyniesie od 18 st. C na wschodzie do 24 st. C nad morzem. Chłodniej jedynie w kotlinach podkarpackich – do 12 st. C. Wiatr słaby i zmienny, z przewagą kierunków południowych.

Więcej

Kobieta chłodzi się w Chorwacji Fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT
Kobieta chłodzi się w Chorwacji Fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT

Europa pod naporem słońca. 150 mln osób doświadczy temperatur powyżej 35 st. C

Synoptyk dodała, że w poniedziałek na zachodzie temperatura nadal osiągnie powyżej 30 st. C, a na południu kraju będzie od 38 do 39 st. C. Opady deszczu pojawią się dopiero w niedzielę wieczorem.

– Od północnego zachodu zaczną występować także burze z silnymi porywami wiatru i nadal będzie bardzo gorąco – powiedziała synoptyczka.

Zaznaczyła, że nieco chłodniej będzie we wtorek. Na zachodzie kraju prognozuje się temperaturę od 25 do 26 st. C. Na wschodzie i na południu nadal będzie upalnie, powyżej 30 st. C. (PAP)

kpr/ joz/ know/

Zobacz także

  • Wysoka temperatura Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Wysoka temperatura Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Historyczne rekordy i sterowanie pogodą, czyli dezinformacja w związku w upałami

  • W wielu miejscach Anglii obowiązuje najwyższy czerwony alarm. Fot. PAP/EPA/	ANDY RAIN
    W wielu miejscach Anglii obowiązuje najwyższy czerwony alarm. Fot. PAP/EPA/ ANDY RAIN

    Ekstremalne upały w Wielkiej Brytanii. Środa najgorętszym czerwcowym dniem w historii

  • Szef FIFA Gianni Infantino. Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL
    Szef FIFA Gianni Infantino. Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL

    MŚ 2026. Szef FIFA: przerwy na nawodnienie wyłącznie ze względów sportowych

  • Burzowe chmury nad polem uprawnym Fot. PAP/Michał Zieliński
    Burzowe chmury nad polem uprawnym Fot. PAP/Michał Zieliński

    Burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem. IMGW ostrzega

Serwisy ogólnodostępne PAP