Jarosław Gowin trafił do szpitala

2021-11-24 09:15 aktualizacja: 2021-11-24, 22:28
Jarosław Gowin, fot. PAP/Łukasz Gągulski
Jarosław Gowin, fot. PAP/Łukasz Gągulski
Od kilku dni Jarosław Gowin przebywa w szpitalu. Nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie jego zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym kontakcie - poinformowała rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Jak podał "Newsweek", przyczyną hospitalizacji mają być objawy depresji.

W krótkim oświadczeniu dla mediów wygłoszonym w siedzibie Porozumienia Sroka odniosła się do doniesień medialnych na temat stanu zdrowia lidera partii. "Od kilku dni Jarosław Gowin, w związku z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu" - poinformowała.

"Wiosną tego roku ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Wtedy przebywał w szpitalu prawie trzy tygodnie. Był to szpital MSWiA w Warszawie" - przypomniała Sroka. "Rodzina i przyjaciele proszą o zachowanie prywatności" - podkreśliła.

"Nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym i codziennym kontakcie" - dodała.

Jak podkreśliła Sroka, "Porozumienie, jako partia i środowisko, dalej normalnie będzie prowadziło swoją działalność - zarówno w parlamencie, jak i w terenie, czekając na szybki powrót do zdrowia Jarosława Gowina".

"Były wicepremier znalazł się w szpitalu kilka dni temu. Diagnoza - depresja. Jego stan może mieć związek z ciągłymi, skoordynowanymi trwającymi od wielu miesięcy atakami. Także w internecie" - ujawniła na Twitterze dziennikarka "Newsweeka" Dominika Długosz.

(PAP, "Newsweek")

Autor: Grzegorz Bruszewski