Merkel dostała na pożegnanie z rządem drzewko i kwiaty

2021-11-24 16:46 aktualizacja: 2021-11-24, 20:28
Merkel otrzymała bukiet kolorowych kwiatów od swojego prawdopodobnego następcy, obecnego wicekanclerza Olafa Scholza, fot. PAP/EPA/MICHELE TANTUSSI
Merkel otrzymała bukiet kolorowych kwiatów od swojego prawdopodobnego następcy, obecnego wicekanclerza Olafa Scholza, fot. PAP/EPA/MICHELE TANTUSSI
Na prawdopodobnie ostatnim posiedzeniu rządu federalnego Angeli Merkel pani kanclerz otrzymała w prezencie pożegnalnym od swojego gabinetu drzewko i bukiet kwiatów. Już w grudniu miejsce Merkel na czele niemieckiego rządu może zająć dotychczasowy wicekanclerz Olaf Scholz.

Prezent pożegnalny od koleżanek i kolegów z rządu, to drzewko o nazwie Cornus controversa (dereń pagodowy) "Carpe Diem" (chwytaj dzień). W środę minister rolnictwa Julia Kloeckner opublikowała na Twitterze zdjęcia, na których pozuje obok drzewka razem z federalną minister środowiska Svenją Schulze.

Merkel otrzymała też bukiet kolorowych kwiatów od swojego prawdopodobnego następcy, obecnego wicekanclerza Olafa Scholza - informuje portal tygodnika "Spiegel". Na jednym ze zdjęć widać uśmiechniętą Merkel odbierającą bukiet od Scholza. Do zdjęcia grupowego gabinet zebrał się na klatce schodowej w Kancelarii Premiera - podaje "Spiegel".

Dziennik "Bild" zauważa, że "jako emerytka Merkel nie będzie musiała się zbytnio martwić o dereń. Wystarczy mało słońca i wystarczająco dużo miejsca, aby urosło do 8 metrów wysokości (szerokość wzrostu do 5 metrów). Botanicy chwalą dereń jako +wspaniałą roślinę ozdobną+".

W środę partie, które mają utworzyć nowy rząd Republiki Federalnej - SPD, Zieloni i FDP - poinformowały, że osiągnęły porozumienie w prowadzonych od kilku tygodni negocjacjach koalicyjnych. Scholz może zostać kanclerzem już w pierwszej połowie grudnia.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

js/