O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Nie chcieli zapłacić za posiłek, więc rozpylili gaz łzawiący

Gaz łzawiący rozpylili nastolatkowie z Krakowa, którzy zamówili telefonicznie posiłek, ale nie zamierzali za niego zapłacić dostawcy. Po zatrzymaniu przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Fot.  PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa

Za usiłowanie rozboju grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu grupa nastoletnich znajomych zamówiła telefonicznie posiłek w barze szybkiej obsługi. Od początku wiedzieli, że nie mają tyle pieniędzy, żeby opłacić zamówienie. Kiedy w rejon jednej z ulic na krakowskiej Krowodrzy dotarł dostawca z jedzeniem, dwóch 19-latków zaczęło go zagadywać w sprawie dopłaty brakującej kwoty.

"Pracownik lokalu gastronomicznego był już zniecierpliwiony próbami ominięcia zapłaty i wtedy został zaatakowany przez 18-latka i jego 15-letniego towarzysza. 18-letni mężczyzna wyciągnął ukrytą pod kurtką butlę i rozpylił gaz łzawiący. Dostawca pośpiesznie odjechał na skuterze, schronił się w pobliskim lokalu i zawiadomił policję" – relacjonował Gleń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i sprawdzili zapisy z kamer monitoringu. Trzech podejrzanych to mieszkańcy Krakowa, jeden pochodzi z powiatu krakowskiego. Policjanci przeszukali ich mieszkania, gdzie znaleźli m.in. ubrania, które podczas rozboju mężczyźni mieli na sobie, a w mieszkaniu jednego z nich także niewielkie ilości narkotyków.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę. Sprawą nieletniego zajmą się policjanci z ogniwa ds. nieletnich.(PAP)
io/

Zobacz także

  • Fajerwerki. Fot. bzyxx/Adobe Stock
    Fajerwerki. Fot. bzyxx/Adobe Stock

    Madryt, Berlin, Mediolan, ale i Kraków – to najlepsze miasta w Europie, gdzie warto spędzić Sylwestra

  • Lotnisko Kraków Airport. Fot. PAP/Art Service
    Lotnisko Kraków Airport. Fot. PAP/Art Service

    Po utrudnieniach związanych z mgłą, samoloty znów lądują w Krakowie

  • Elżbieta Penderecka Fot. PAP/Rafał Guz
    Elżbieta Penderecka Fot. PAP/Rafał Guz

    Pogrzeb Elżbiety Pendereckiej. Podano datę i miejsce

  • 18. Międzynarodowy FESTIWAL TEATRALNY BOSKA KOMEDIA. Fot. Festiwal Boska Komedia
    18. Międzynarodowy FESTIWAL TEATRALNY BOSKA KOMEDIA. Fot. Festiwal Boska Komedia

    Ponad 30 spektakli z całej Polski na 18. festiwalu Boska Komedia w Krakowie

Serwisy ogólnodostępne PAP