O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sasin: przyszłość wiceministra Mejzy zależy od wyników działań służb

Przyszłość wiceministra sportu Łukasza Mejzy będzie zależała od wyników badań jego oświadczeń majątkowych przez odpowiednie służby - oświadczył wicepremier Jacek Sasin. Jak zaznaczył, nie ma decyzji o dymisji Mejzy.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

"Z tego co wiem, odpowiednie służby badają oświadczenia majątkowe pana ministra i od tego będzie zależała jego przyszłość. Jeśli te działania wykażą, że pan minister w jakikolwiek sposób uchybił prawu czy dobrym obyczajom, to będą musiały być konsekwencje" - mówił Sasin w radiu RMF FM, zaznaczając, że "dziś absolutnie nie można tego przesądzać".

Dojdzie do dymisji wiceministra Mejzy?

"Takiej decyzji w żadnym wypadku nie ma, na ten moment mamy jakby słowo przeciwko słowu. Z jednej strony mamy publikację prasową, z drugiej - oświadczenie wiceministra Mejzy" - dodał, pytany o ewentualną dymisję wiceministra.

"Nie może być tak, ze członkowie rządu będą odwoływani na podstawie artykułów w gazecie. Często tego typu artykuły opierają się na kruchych przesłankach, albo wręcz podawane informacje zupełnie mijają się z prawdą. To musi być zbadane i wyjaśnione. Nie można tego typu informacji lekceważyć, ale nie można wierzyć im a priori" - dodał Sasin.

Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku

Wirtualna Polska napisała w środę, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Jak twierdzi portal, Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak tak w Polsce, jak i na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl, interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny. 

Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych i że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

Więcej

Wiceminister sportu Łukasz Mejza, fot. PAP/Albert Zawada
Wiceminister sportu Łukasz Mejza, fot. PAP/Albert Zawada

Kukiz o sprawie Mejzy: powinien zostać sprawdzony przez wszystkie służby

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy to objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się z rekomendacji Kukiz'15, z którym ludowcy zawiązali porozumienie przed wyborami. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej Adama Bielana.

W sierpniu, jeszcze jako poseł niezrzeszony, Mejza został przez Prezydium Sejmu ukarany naganą za niezłożenie oświadczenia majątkowego. "Nie ma w regulaminie takiej możliwości, żeby zdyscyplinować posła, żeby złożył to oświadczenie" - mówił wtedy wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS). Ostatnie oświadczenie majątkowe Mejza złożył 27 sierpnia 2021 r., wpisując tam stan posiadania na 16 marca 2021 r., kiedy to został posłem.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn  mówił w piątek, że służby specjalne znają doniesienia medialne w sprawie interesów wiceministra sportu Łukasza Mejzy i wypełniają swoje obowiązki. (PAP)

mmi/

Zobacz także

  • Łukasz Mejza Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Łukasz Mejza Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Minister Żurek podpisał wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Mejzie

  • Łukasz Mejza. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Łukasz Mejza. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Łukasz Mejza zrzekł się immunitetu

  • Poseł PiS Łukasz Mejza. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Poseł PiS Łukasz Mejza. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Wniosek o uchylenie immunitetu Mejzie za jazdę 200 km/h w Komendzie Głównej Policji

  • Łukasz Mejza. Photo: PAP/Paweł Supernak
    Łukasz Mejza. Photo: PAP/Paweł Supernak

    Polish MP cites parliamentary immunity to dodge speeding ticket

Serwisy ogólnodostępne PAP