Kaczyński na klubie PiS wzywał parlamentarzystów do mobilizacji

2021-12-01 21:07 aktualizacja: 2021-12-01, 21:39
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz
Mobilizacja jest najważniejsza, nie możemy dopuścić do sytuacji, w której przegrywamy głosowania - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński - według informacji PAP ze źródeł w partii - podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS.

W środę wieczorem w Sejmie odbyło się spotkanie parlamentarzystów PiS, w którym udział wziął m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Według zapowiedzi niektórych mediów, jednym z tematów spotkania miała być kwestia wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Posłowie PiS przekonywali jednak, że temat Mejzy nie pojawił się podczas obrad klubu.

Według informacji PAP od polityków biorących udział w posiedzeniu klubu, temat Mejzy faktycznie nie pojawił się w wystąpieniu Kaczyńskiego. Szef PiS co prawda przyznał, że są pewne kłopoty wewnątrz, ale nie chce o nich mówić szerzej.

Według polityków PiS, z którymi rozmawiała PAP, Kaczyński dużo czasu poświęcił na mobilizowanie parlamentarzystów. "Mobilizacja jest najważniejsza, nie możemy dopuścić do sytuacji, w której przegrywamy głosowania" - mówił lider PiS, według relacji jednego z posłów.

Podkreślał też, że obecność na posiedzeniu Sejmu jest ważniejsza od urlopu czy wyjazdu.

W trakcie wystąpienia szef PiS zwrócił też uwagę na kwestię Covid-19, w tym dużą liczbę zgonów. Podkreślał - jak relacjonowali posłowie PiS - że należy zrobić wszystko co możliwe, aby zachęcić jak najwięcej osób do szczepień. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

kgr/