Profesor Jan Majchrowski zrzekł się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN

2021-12-06 12:14 aktualizacja: 2021-12-06, 15:46
Profesor Jan Majchrowski Fot. PAP/Rafał Guz
Profesor Jan Majchrowski Fot. PAP/Rafał Guz
Zrzekłem się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego; to forma protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa - poinformował w oświadczeniu sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej prof. Jan Majchrowski.

Prof. Majchrowski o swojej decyzji poinformował w oświadczeniu. "Z dniem dzisiejszym zrzekłem się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego" - napisał i przekazał, że za pośrednictwem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego poinformował o swojej decyjzji prezydenta Andrzeja Dudę.

"Niniejsza moja rezygnacja jest już ostatnią pozostającą w mojej dyspozycji formą protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa, polskiej Konstytucji, orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego i faktycznemu uleganiu przez kierownictwo Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej SN bezprawnym naciskom podmiotów zewnętrznych podważającym suwerenność Państwa Polskiego, w tym przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - podkreśla sędzie Majchrowski. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

io/