Antyszczepionkowa grupa Małopolski Bunt w akcji. Interweniowała policja

2021-12-23 11:17 aktualizacja: 2021-12-23, 12:14
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Pouczeniami zakończyła się interwencja policji wobec grupy antyszczepionkowców, którzy w środę po południu w jednej z krakowskich galerii handlowych chcieli wejść do kawiarni, a poproszeni przez obsługę o okazanie paszportów covidowych, odmówili.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji Piotr Szpiech powiedział PAP, że niezadowoleni klienci wezwali policję. "W kawiarni było tyle osób, że limit 30 proc. zajętych miejsc został przekroczony. Obsługa poprosiła więc kolejnych gości o okazanie paszportów covidowych, ci odmówili. Nie mieli też założonych maseczek" – relacjonował Szpiech.

Interweniujący policjanci pouczyli cztery osoby.

Według "Gazety Wyborczej" w Krakowie do kawiarni próbowali wejść antyszczepionkowcy ze Stowarzyszenia Małopolski Bunt. W mediach społecznościowych członkowie tej grupy w ostatnich dniach zamieścili relację filmową z akcji, którą prowadzą w galerii handlowej, a która – jak wskazują – ma uświadamiać innych, że wprowadzone w związku z pandemią obostrzenia są nielegalne, a oni protestują przeciwko "segregacji sanitarnej, zakazom i nakazom". (PAP)

dsk/