Wąsik: nie ma żadnej fali odejść z CBA, ostatnia taka fala była w pierwszym roku rządów Wojtunika

2021-12-29 12:19 aktualizacja: 2021-12-29, 12:31
Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik Fot. PAP/ Piotr Nowak
Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik Fot. PAP/ Piotr Nowak
Nie ma żadnej fali odejść; ostatnia taka fala była w CBA w 2010 r. w pierwszym roku rządów Pawła Wojtunika - zaznaczył w środę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się do publikacji w mediach o fali odejść z CBA i ABW.

"Nie ma żadnej fali odejść. Ostatnia taka fala była w CBA w 2010 r. W pierwszym roku rządów Pawła Wojtunika. Z CBA odeszło wówczas 10 proc. funkcjonariuszy" - napisał w środę na Twitterze wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Wiceszef MSWiA do wpisu załączył link do tekstu Onetu. Portal poinformował, że o fali odejść funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego jako pierwszy napisał były szef agencji Paweł Wojtunik. Jak dodano, odejścia mają dotyczyć także Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. O fali odejść informowało wcześniej Radio ZET.

 

W poniedziałek Wojtunik napisał na Twitterze o blisko 200 wnioskach o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku. "W CBA kadrowy exodus, blisko 200 wniosków o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku! Efekt #Pegasusa czy ucieczka z tonącego okrętu…?" - czytamy we wpisie byłego szefa CBA.

Jak informowało Radio ZET, początkowo wniosków o odejście było ponad 200, ale szef CBA zaczął wydawać decyzje z dniem 31 grudnia. "Część funkcjonariuszy wycofało więc swoje wnioski i planuje odejść do końca lutego. Zaważył argument ekonomiczny" – czytamy na stronie Radia ZET.

"Jeżeli funkcjonariusze odejdą ze służby do końca lutego dostaną podwyżkę emerytury o wskaźnik inflacji. Odejście po nowym roku gwarantuje funkcjonariuszom także to, że nie wpadną w drugi prób podatkowy i nie będą musieli płacić wysokiego podatku od otrzymanej odprawy. Na ten moment w CBA ma być złożonych ponad 150 wniosków. Odejść chcą między innymi funkcjonariusze z pionu techniki operacyjnej" - napisano.

Dodano, że sytuacja podobnie wygląda w ABW. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mar/
 

TEMATY: