GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Apel o ostrożną jazdę

2022-01-01 18:03 aktualizacja: 2022-01-01, 18:11
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała w sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jednocześnie zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w regionach, gdzie są opady deszczu i mżawki oraz jest mglisto.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na sieci dróg krajowych pracuje 20 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, wpływ na przejezdność mają w całym kraju opady mżawki i deszczu, z wyłączeniem województw kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W woj. zachodniopomorskim występują mgły.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w rejonach, gdzie pada deszcz lub mżawka i jest mglisto.

W sobotę wieczorem zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, głównie na południu. Tam suma opadów wyniesie do około 5 mm. Na północnym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem, wysoko w Karpatach śnieg. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Lokalnie na wybrzeżu mgła, ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 5 st. C na Podhalu i północnym wschodzie, około 10 st. C w centrum do 13 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 70 km/h. W Tatrach wiatr będzie powodował zawieje śnieżne. (PAP)

kgr/