O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kiedy nowa runda rozmów z USA? Wiceszef rosyjskiego MSZ wskazał termin

Siergiej Riabkow, wiceminister spraw zagranicznych Rosji, poinformował, że kolejna runda rozmów z przedstawicielami USA jest możliwa wczesną wiosną 2026 r. – przekazała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media.

Siergiej Riabkow, wiceminister spraw zagranicznych Rosji Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO
Siergiej Riabkow, wiceminister spraw zagranicznych Rosji Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

Przedstawiciel MSZ w Moskwie powiadomił, że wysłannicy Rosji i USA omawiali w ostatnich czasie kwestie sporne, jednak kluczowe problemy pozostają nierozwiązane

Mieliśmy możliwość omówić cały porządek dzienny na odpowiednio poważnym poziomie – podkreślił wiceszef resortu dyplomacji, dodając, że w pewnych sprawach udało się osiągnąć postępy.

Więcej

Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Rozmowy w Miami bez przełomu? Rzecznik Kremla zabrał głos

Rozmowy amerykańsko-rosyjskie mają toczyć się niezależnie od negocjacji dotyczących zakończenia wojny Rosji z Ukrainą - zaznaczył Reuters.

Kwestie sporne

Nierozwiązaną kwestią w relacjach Moskwy i Waszyngtonu pozostaje m.in. sprawa przedłużenia obowiązywania porozumienia o redukcji liczby systemów strategicznych, przeznaczonych do przenoszenia broni nuklearnej, a także samych głowic (tzw. traktat Nowy START). (PAP)

mad/ rtt/ know/

Zobacz także

  • Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
    Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

    Rozmowy w Miami bez przełomu? Rzecznik Kremla zabrał głos

  • Steve Witkoff i Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/MARKUS SCHREIBER
    Steve Witkoff i Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/MARKUS SCHREIBER

    Rozmowy delegacji Ukrainy i USA na Florydzie „produktywne i konstruktywne”

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL

    „Zespół negocjacyjny pracuje na Florydzie”. Zełeński o rozmowach w USA

  • Prezydenci Rosji i Francji Władimir Putin i Emmanuel Macron. Fot. PAP/EPA/	KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
    Prezydenci Rosji i Francji Władimir Putin i Emmanuel Macron. Fot. PAP/EPA/ KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

    Pałac Elizejski z zadowoleniem przyjął gotowość Putina do rozmowy z Macronem

Serwisy ogólnodostępne PAP