Reprezentant Francji w piłce ręcznej pchnięty nożem w Sylwestra

2022-01-01 20:17 aktualizacja: 2022-01-02, 08:55
Elohim Prandi. Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH
Elohim Prandi. Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH
Reprezentant Francji w piłce ręcznej, zawodnik Paris Saint-Germain Elohim Prandi został w noc sylwestrową w Paryżu kilkakrotnie pchnięty nożem - potwierdził klub. Według lekarz nie doznał obrażeń, które zagrażałyby jego życiu.

Prandi - jak napisano w oficjalnym oświadczeniu - przebywa na obserwacji w jednej paryskich z klinik, jego stan w opinii lekarzy nie budzi niepokoju.

Francuzi - mistrzowie olimpijscy z Tokio - przygotowują się do mistrzostw Europy, które od 13 do 30 stycznia zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji.

Prandi, który uczestniczył w nieudanych dla "Trójkolorowych" mistrzostwach Starego Kontynentu w 2020 roku, został powołany do kadry przez trenera Guillaume'a Gille'a, ale z powodu wykrycia u niego Covid-19 nie uczestniczył w pierwszym etapie przygotowań.

Po zranieniu w Paryżu nie wiadomo, kiedy 23-latek będzie mógł wrócić do zespołu. Prandi obecnie dołączył do długiej listy nieobecnych, na której znajdują się m.in. kontuzjowani mistrzowie olimpijscy Timothey N'Guessan, Nedim Remili i Luka Karabatic.

Także brat Luki Karabatica, Nikola, trzykrotny mistrz olimpijski i gwiazda francuskiej piłki ręcznej, nie brał udziału w pierwszym etapie przygotowań z powodu zakażenia koronawirusem.(PAP)

kgr/