Marlena Maląg: programy społeczne będą realizowane mimo trudności związanych z pandemią

2022-01-04 13:09 aktualizacja: 2022-01-04, 13:26
Marlena Maląg. Fot.  PAP/Radek Pietruszka
Marlena Maląg. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Programy społeczne, takie jak Rodzina 500 plus, Dobry start i Maluch plus, będą realizowane w pełnym zakresie pomimo trudności związanych z pandemią i miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy - powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej we wtorek odbył się briefing, podczas którego mówiono o najważniejszych zmianach dla pracowników i pracodawców przewidzianych w Polskim Ładzie.

Minister Maląg przypomniała, że Polski Ład wprowadził zmiany w polityce podatkowej. Minister mówiła też o programach społecznych, takich jak uruchomiony niedawno Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o programach działających już od kilku lat, np. Rodzina 500 plus, Dobry start, Mama 4 plus i Maluch plus.

Szefowa MRiPS zapewniła, że "te wszystkie programy w pełnym zakresie będą realizowane pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, pomimo miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy i polskiej gospodarki". "Te miliardy, które na te świadczenia są zarezerwowane, dalej będą realizowane" - zapewniła.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

kgr/