Indie. Co najmniej 13 pasażerów lotu z Mediolanu uciekło z kwarantanny

2022-01-07 08:13 aktualizacja: 2022-01-07, 08:18
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Filippo Venezia
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Filippo Venezia
Trzynastu pasażerów lotu z Mediolanu do indyjskiego miasta Amritsar uciekło z obowiązkowej kwarantanny po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność Covid-19 - podaje w piątek BBC.

Na pokładzie samolotu, który wylądował w Amritsarze w środę wieczorem, było łącznie 160 pasażerów. Po przybyciu do Indii 125 z nich otrzymało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według informacji władz miasta dziewięć osób uciekło z lotniska, a cztery z lokalnego szpitala, do którego skierowano zakażonych pasażerów.

Na pokładzie samolotu znajdowało się także około 19 dzieci, które zostały zwolnione z obowiązku poddania się testowi.

Policja przekazała, że rozpoczęła proces anulowania paszportów wszystkich uciekinierów. "Jeśli nie wrócą, opublikujemy ich zdjęcia w gazetach i założymy przeciwko nim sprawy" - przekazał zastępca komendanta lokalnej policji Gurpreet Singh Khehra.

Pendżab, w którym znajduje się Amritsar, to jeden z kilku indyjskich stanów, które przywróciły obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek stan wprowadził godzinę policyjną oraz zamknął wszystkie szkoły i uczelnie.

W piątek w Indiach odnotowano ponad 100 tys. nowych zakażeń.(PAP)

mmi/