O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Będzie dymisja Ziobry? "Nie ma takiej możliwości, potrzeby, planów, pomysłów"

Nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów - podkreślił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany o medialne doniesienia, że minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ma zostać zdymisjonowany.

Zbigniew Ziobro w ławach rządowych na sali plenarnej Sejmu Fot. PAP/Tomasz Gzell
Zbigniew Ziobro w ławach rządowych na sali plenarnej Sejmu Fot. PAP/Tomasz Gzell

Nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów - podkreślił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany o medialne doniesienia, że minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ma zostać zdymisjonowany.

W ostatnim czasie niektóre media podawały, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobry.

Terlecki pytany przez dziennikarzy w Sejmie czy szef ministerstwa sprawiedliwości zostanie zdymisjonowany, odparł: "Nie, nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów".

Dodał, że Ziobro jest szefem partii, która jest w sojuszu koalicyjnym z PiS i ma on swoje zdanie w różnych sprawach, w tym jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości.

Do doniesień odniosła się też rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. "To są fakty medialne, czyli spekulacje, które dziennikarze czasem lubią uprawiać" - powiedziała. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Grzegorz Bruszewski

mar/
 

Zobacz także

  • Premier Donald Tusk, wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz i wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, szef KPRM Jan Grabiec, minister infrastruktury Dariusz Klimczak i minister finansów i gospodarki Andrzej Domański Fot. PAP/Leszek Szymański
    Premier Donald Tusk, wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz i wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, szef KPRM Jan Grabiec, minister infrastruktury Dariusz Klimczak i minister finansów i gospodarki Andrzej Domański Fot. PAP/Leszek Szymański

    Poparcie dla rządu w marcu. Sondaż CBOS

  • Ustępująca premierka Danii Mette Frederiksen. Fot. PAP/EPA/	MADS CLAUS RASMUSSEN
    Ustępująca premierka Danii Mette Frederiksen. Fot. PAP/EPA/ MADS CLAUS RASMUSSEN

    Ustępująca premierka Danii otrzymała zadanie prowadzenia rozmów ws. nowego rządu

  • Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu Fot. PAP/Marcin Obara
    Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu Fot. PAP/Marcin Obara

    Premier o rekonstrukcji rządu: nie mam w tej chwili takich planów

  • Prezydent Karol Nawrocki i premier Donald Tusk. Fot. PAP/Leszek Szymański/Albert Zawada
    Prezydent Karol Nawrocki i premier Donald Tusk. Fot. PAP/Leszek Szymański/Albert Zawada

    Konflikt o władzę i napięcia wokół relacji z UE. Politico komentuje spór o SAFE

Serwisy ogólnodostępne PAP