Strzelanina na terenie uniwersytetu w Heidelbergu. Nie żyje kobieta

2022-01-24 17:18 aktualizacja: 2022-01-24, 18:31
Zmarła kobieta, postrzelona w głowę podczas ataku napastnika, który z broni palnej strzelał na terenie uniwersytetu w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia). Ranne zostały też trzy inne osoby. Sprawca, którym był jeden ze studentów, nie żyje – zastrzelił się na terenie kampusu.

Napastnik, którego motywy nie zostały do tej pory ustalone, zaczął strzelać w poniedziałek wczesnym popołudniem w sali wykładowej uniwersytetu.

Wiadomo, że sprawcą był jednym ze studentów i działał w pojedynkę. Nie miał motywów religijnych ani politycznych. W plecaku miał broń.

„Napastnik nie żyje” – potwierdziła policja. Mężczyzna najprawdopodobniej sam się zastrzelił na terenie kampusu. Zanim to zrobił, zdążył poważnie ranić cztery osoby – informuje dpa.

Jak podała policja, młoda kobieta, która odniosła poważne rany postrzałowe (została postrzelona w głowę), zmarła kilka godzin po ataku.

Theresia Bauer, minister edukacji Badenii-Wirtembergii, odwiedziła po południu miejsce zbrodni. „Jestem przerażona. Brakuje słów, gdy młodzi ludzie muszą doświadczyć czegoś takiego w życiu uniwersyteckim. Moje myśli są przy osobach rannych i poszkodowanych” – skomentowała.

Autorka: Marzena Szulc (PAP)

mmi/