Złe wieści z Pekinu. Siedem zainfekowanych osób w polskiej ekipie olimpijskiej

2022-01-28 10:27 aktualizacja: 2022-01-28, 14:04
Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Panczenistki Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń są wśród czterech osób z reprezentacji Polski, które po dotarciu do wioski olimpijskiej w Pekinie otrzymały pozytywne wyniki testów na obecność Covid-19 - poinformował szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki.

W piątek o czterech przypadkach zakażenia poinformował na Twitterze Niedźwiedzki. Poza Czerwonką i Czyszczoń w gronie tym są dwaj członkowie sztabu - Arkadiusz Skoneczny i Hubert Krysztofiak.

"Wszyscy czują się dobrze. Członkowie reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolacje. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni" - dodał szef misji.

Serwismen i lekarz także zainfekowani COVID-19

Zatrudniony przez Polski Związek Biathlonu serwismen Maciej Nędza-Kubiniec oraz lekarz Krzesimir Sieczych także mieli pozytywne wyniki testów na COVID-19 po przylocie do Chin na igrzyska olimpijskie - poinformował na Twitterze PKOl.

"PKOl informuje, że 4 osoby z reprezentacji Polski na ZIO #Pekin2022 (N. Czerwonka, M. Czyszczoń, H. Krysztofiak, A. Skoneczny) przebywające w wiosce olimpijskiej w Pekinie oraz M. Nędza-Kubiniec, który mieszka poza wioską, otrzymały pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa" - potwierdzono we wpisie PKOl.

Po kilkudziesięciu minutach dodano: "Polski Komitet Olimpijski informuje, że kolejną osobą z pozytywnym wynikiem testu jest lekarz Krzesimir Sieczych, który przebywa w izolacji".

Panczenista Marek Kania kolejnym zakażonym COVID-19

Panczenista Marek Kania, który w czwartek wraz z większością polskiej reprezentacji udał się na igrzyska olimpijskie w Pekinie, miał pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował PKOl. To trzeci sportowiec i siódma zainfekowana osoba z polskiej ekipy przebywającej w Chinach.

"Polski Komitet Olimpijski informuje, że łyżwiarz szybki – Marek Kania – jest kolejnym zawodnikiem w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Zawodnik przebywa w izolacji" - napisano na koncie PKOl na Twitterze.

W czwartkowe popołudnie czasu lokalnego do stolicy Chin przyleciało 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające. Jak przekazał tego dnia PAP attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche, wszyscy biało-czerwoni przeszli na lotnisku badania pod kątem koronawirusa. Następnie cała grupa udała się do wioski olimpijskiej.

Czerwona - obok Zbigniewa Bródki - została wyznaczona na chorążego reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 4 lutego.

Z powodu zakażenia koronawirusem w środę z resztą ekipy do Chin nie odleciało dwoje innych panczenistów - Karolina Bosiek i Damian Żurek.(PAP)

(PAP)

js/