O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Znany raper "Mata" usłyszał zarzut posiadania narkotyków

24-latek oraz 21-latek usłyszeli w piątek zarzuty za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu - poinformowała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Według nieoficjalnych informacji PAP, młodszy z nich to znany raper Michał M. o pseudonimie "Mata".

Raper "Mata", fot. PAP/Marcin Bielecki
Raper "Mata", fot. PAP/Marcin Bielecki

24-latek oraz 21-latek usłyszeli w piątek zarzuty za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu - poinformowała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Według nieoficjalnych informacji PAP, młodszy z nich to znany raper Michał M. o pseudonimie "Mata".

"Mata" oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani w czwartek tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. "Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli swoje kroki" - powiedziała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

"Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana" - tłumaczyła policjantka.

W piątek znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. "Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia" - podała.

"24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu" - dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Za zarzucany czyn może im grozić do 3 lat więzienia.

Jako pierwszy o zatrzymaniu poinformował portal rmf24.pl. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

(PAP)

js/

Zobacz także

  • Raper Mata podczas koncertu. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Raper Mata podczas koncertu. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Mata zagra solowy koncert na PGE Narodowym

  • Raper Mata. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Raper Mata. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Raper Mata jednak stanie przed sądem? Tego chce prokuratura

  • Raper Mata podczas gali Fryderyk Festiwal 2021 Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Raper Mata podczas gali Fryderyk Festiwal 2021 Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Koncert rapera Maty na bulwarach wiślanych. Jest śledztwo prokuratury

Serwisy ogólnodostępne PAP