O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Mata zagra solowy koncert na PGE Narodowym

Dzień swoich 25. urodzin, które przypadają 14 lipca, słynny raper wykorzystał na ogłoszenie największego wydarzenie w swojej karierze. 15 maja 2026 roku Mata wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Podczas koncertu „Mata na PGE Narodowym” wykona piosenki z różnych etapów kariery.

Raper Mata podczas koncertu. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Raper Mata podczas koncertu. Fot. PAP/Marcin Bielecki

„PGE Narodowy to dla mnie symbol, którego wyjaśnienie jest zawarte już w samej nazwie obiektu. Od początku chciałem zagrać na największej scenie w Polsce, a ten koncert to podsumowanie pewnego etapu – dla mnie i dla całego mojego pokolenia. Pokażemy energię, jakiej ten stadion jeszcze nie widział” – zapowiedział w komunikacie Michał Matczak.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Mata jest najmłodszym polskim artystą, który zagra swój koncert na PGE Narodowym. Dołącza do wąskiego grona polskich muzyków, którzy odważyli się rzucić wyzwanie scenie, zdolnej pomieścić 80 tys. fanów. Wcześniej stadion wypełnili Sanah, Quebonafide, Dawid Podsiadło czy Taco Hemingway.

 

Koncert Maty będzie miał przekrojowy charakter, to „symboliczna klamra spinająca jego dotychczasową, pełną sukcesów karierę”. Wybrzmią więc utwory z różnych okresów jego kariery.

 

 

Główna sprzedaż biletów ruszy 18 lipca, a przedsprzedaż rozpocznie sie dwa dni wcześniej. (PAP Life)

ag/ kp/

Zobacz także

  • Premiera koncertu „Świętogranie” w Teatrze Ateneum [NASZE WIDEO]

  • Protest w katowickiej kopalni Wujek rozpoczął się po wprowadzeniu stanu wojennego (13 grudnia 1981 r.). Fot. PAP/	Jarek Praszkiewicz
    Protest w katowickiej kopalni Wujek rozpoczął się po wprowadzeniu stanu wojennego (13 grudnia 1981 r.). Fot. PAP/ Jarek Praszkiewicz

    Koncert w Filharmonii Śląskiej upamiętniający pacyfikację kopalni „Wujek”

  • Zakopane zimą Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Zakopane zimą Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Zakopane przygotowuje koncert sylwestrowy. Formuła kameralna

  • Kaśka Sochacka. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Kaśka Sochacka. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Kaśka Sochacka ogłosiła daty wiosennych koncertów. Artystka wystąpi na największych scenach w Polsce

Serwisy ogólnodostępne PAP