Chińskie widowisko wojenne zarobiło w trzy dni ponad 200 milionów dolarów

2022-02-04 11:33 aktualizacja: 2022-02-04, 11:42
Fot. materiały promocyjne
Fot. materiały promocyjne
Z przytupem w nowy rok wchodzi chińska kinematografia, która w samej końcówce ubiegłego roku straciła pozycję tej, która wyprodukowała najbardziej dochodowy film roku. W tym roku do walki o to miano rusza patriotyczne widowisko wojenne „The Battle at Lake Changjin 2” znane również jako „Watergate Bridge”. W pierwsze trzy dni wyświetlania film ten zarobił w chińskich kinach ponad 200 milionów dolarów.

To pierwsza część tego filmu miała szansę na zostanie najbardziej kasowym filmem 2021 roku. Przez długi czas prowadziła w tym globalnym wyścigu, by na koniec uznać wyższość komiksowego filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Na poważnego kandydata do miana najbardziej kasowego filmu 2022 roku wyrasta teraz „The Battle at Lake Changjin 2”, który od wtorku 1 lutego można oglądać w chińskich kinach.

Świetnemu wynikowi kasowemu drugiej części wojennej epopei „The Battle at Lake Changjin” sprzyja obchodzony właśnie w Chinach nowy rok. Z tego względu trwa tam obecnie kilkudniowe święto, a czas wolny od pracy sprzyja chodzeniu do kina. To właśnie w tym okresie w chińskich kinach debiutują najgorętsze produkcje roku.

Według lokalnych mediów, „The Battle at Lake Changjin” już w środę zarobił 185 milionów dolarów. We wtorek było to 100, a w środę 85 milionów. Może to wskazywać na to, że do końca czwartku film zbliży się do granicy 300 milionów dolarów. Jeśli tempo to się utrzyma, film może zostać pierwszą chińską produkcją, która zarobiła ponad miliard dolarów.

Patriotyczne historie – a właśnie taką jest film opowiadający o zwycięstwie chińskiej armii nad wojskami amerykańskimi – są w Chinach szczególnie popularne i chętnie oglądane. W przypadku pierwszej części filmu pojawiały się informacje o szkolnych wycieczkach wybierających się na seans do kin, a także dodatkowych seansach, by „The Battle at Lake Changjin” zarobiło jak najwięcej. Skończyło się na 931 milionach dolarów, co dało mu miano najbardziej kasowego chińskiego filmu wszech czasów. (PAP Life)

TEMATY: