Trzy osoby zginęły w wybuchu tankowca u wybrzeży Nigerii. Trzy uratowano, cztery wciąż zaginione

2022-02-07 17:08 aktualizacja: 2022-02-07, 17:51
Co najmniej trzy osoby zginęły w środę na skutek pożaru, eksplozji i zatonięcia tankowca Trinity Spirit u wybrzeży Nigerii - przekazał w poniedziałek właściciel statku firma SEPCOL. Troje pozostałych członków załogi odnaleziono żywych w ubiegłym tygodniu, a czworo kolejnych uznaje się za zaginionych.

"Naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo pozostałych członków załogi i ustalenie tego, gdzie się oni znajdują" - przekazało nigeryjskie przedsiębiorstwo.

Z informacji podanych przez właściciela zbiornikowca, Trinity Spirit miał pojemność nawet dwóch milionów baryłek ropy, niemniej ministerstwo środowiska Nigerii informowało, że w momencie katastrofy, statek posiadał ich na pokładzie około 50 do 60 tys.

Agencja Reutera, powołując się na dwa anonimowe źródła z przemysłu naftowego i jedną organizację środowiskową, ustaliła, że tankowiec przed wybuchem był starą i źle utrzymaną jednostką. Armator nie odniósł się do doniesień.

Z kolei agencja AFP poinformowała, że zatonięcie zbiornikowca z ropą może stanowić zagrożenie dla środowiska. To samo źródło zauważa, że takie katastrofy ekologiczne są częste w tym państwie, a do wycieków ropy dochodzi głownie na rzece Niger oraz w jej dopływach. (PAP)

kgr/