Jackowski zostanie usunięty z klubu PiS? Senator komentuje

2022-02-07 20:06 aktualizacja: 2022-02-10, 11:12
 Jan Maria Jackowski. Fot. PAP/Mateusz Marek
Jan Maria Jackowski. Fot. PAP/Mateusz Marek
Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym - napisał na Twitterze senator Jan Maria Jackowski.

Senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu - wynika z informacji PAP w kierownictwie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalna informacja w tej sprawie ma zostać ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek.

W poniedziałek senator skomentował sprawę na Twitterze. "Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym" - napisał.

Jan Maria Jackowski jest bezpartyjny; senatorem po raz pierwszy został w 2011 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, podobnie w 2019 r. W Senacie obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także członkiem Komisji Ustawodawczej.

Obecnie senacki klubu PiS liczy 47 senatorów. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

kgr/