Igrzyska w Pekinie. Maliszewska awansowała do ćwierćfinału na 1000 m w short tracku

2022-02-09 14:03 aktualizacja: 2022-02-09, 15:54
Natalia Maliszweska. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Natalia Maliszweska. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Natalia Maliszewska wygrała swój bieg i awansowała do ćwierćfinału rywalizacji olimpijskiej w short tracku na 1000 m. Odpadła Kamila Stormowska, czwarta w swojej serii.

Maliszewska rozpoczęła bieg spokojnie i przez kilka okrążeń jechała na ostatniej, czwartej pozycji. Potem przyspieszyła, wysunęła się na prowadzenie i do końca kontrolowała sytuację.

Po biegu uśmiechnęła się i pozdrowiła grupkę dopingujących ją rodaków, m.in. członkinię Komisji Zawodniczej MKOl, dwukrotną srebrną medalistkę olimpijską w kolarstwie górskim Maję Włoszczowską.

Maliszewska z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie mogła wystartować na swoim koronnym dystansie 500 m. Na 1000 m nie odnosiła takich sukcesów jak na dystansie o połowę krótszym, chociaż dwukrotnie stawała na podium zawodów PŚ i była szósta w mistrzostwach Europy w 2020 r.

Po krótkiej przerwie Maliszewska wystąpi jeszcze w półfinale sztafety na 3000 m, do której zgłoszone są jeszcze jej siostra Patrycja, Stormowska oraz Nikola Mazur. Z każdego z dwóch półfinałów do finału (13 lutego) zakwalifikują się dwa z czterech zespołów. O godz. 13.45 Polki będą rywalizować z Holenderkami, Chinkami i Włoszkami. (PAP)

dsk/