O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Łapiński: prezydent nie przewiduje żadnych zmian w swojej kancelarii

Prezydent nie przewiduje żadnych zmian w swojej kancelarii - w ten sposób rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński odpowiedział w czwartek na pytanie, czy spodziewa się swojej dymisji.

Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński rozmawia z dziennikarzami w Krynicy-Zdroju. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz / Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński rozmawia z dziennikarzami w Krynicy-Zdroju. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

We wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, pytany przez dziennikarzy o doniesienia medialne, według których, prezydent Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, stwierdził: "Jeśli prezydent miałby oczekiwania, co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu".

Po tych słowach m.in. marszałek senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze: "Gdybym był jego szefem, zwolniłbym go". W czwartek portal Onet.pl napisał, że politycy PiS wraz z premier Beatą Szydło, domagają się od prezydenta Dudy szybkiej dymisji Łapińskiego, oraz że padło w tej sprawie ultimatum.

Krzysztof Łapiński zapytany w Polsat News o to, czy spodziewa się swojej dymisji, odpowiedział, że "prezydent nie przewiduje żadnych zmian w kancelarii". Dodał, że "to troszkę burza w szklance wody".

Rzecznik, jak mówił, nie chce komentować wypowiedzi ministrów i wiceministrów na swój temat. "Nie taka jest moja rola, żeby zamieniać się w komentatora politycznego. Dzisiaj rozmawiałem z panem prezydentem o innych, ważnych sprawach, a nie jak skomentować taką czy inną wypowiedź" - powiedział.

Łapiński zapytany, czy mamy do czynienia z "wojną w obozie władzy", powiedział: "relacje się układają bardzo dobrze, przecież to jest tak, że prezydent pochodzi z tej samej opcji politycznej".

"To nie jest tak, że jak się zdarzy czy czasami druga wypowiedź, która może nie powinna się zdarzyć, to ona oznacza, że coś złego się dzieje" - powiedział Łapiński.

Zapytany o słowa prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, który w czwartek ocenił wtorkową wypowiedź rzecznika jako "niezręczną", Łapiński powiedział, że sprawy zostały wyjaśnione. "Wyjaśniliśmy tę sprawę dzisiaj na kierownictwie (...), nie ma w tej sprawie żadnych rozbieżności" - podkreślił.

Rzecznik dodał, że tak jak jego, tak i innych pracowników Kancelarii Prezydenta, rozlicza prezydent. "To prezydent nam wyznacza zadania, prezydent nas z tych zadań rozlicza i prezydent nas nominował i w każdej chwili może odwołać" - powiedział. (PAP)

gb/ hgt/

Tematy

Zobacz także

  • Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński.  Fot. PAP/Jacek Turczyk
    Fot. PAP/Jacek Turczyk / Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński. Fot. PAP/Jacek Turczyk

    Łapiński: prezydent Duda nie przyznał sobie żadnej nagrody

  • Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński. Fot. PAP/Jacek Turczyk
    Fot. PAP/Jacek Turczyk / Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński. Fot. PAP/Jacek Turczyk

    Łapiński: kwestia zakupu systemu Patriot była na bieżąco omawiana z prezydentem

  • Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński rozmawia z dziennikarzami przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Archiwum. Fot. PAP/Jacek Turczyk
    Archiwum. Fot. PAP/Jacek Turczyk / Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński rozmawia z dziennikarzami przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Archiwum. Fot. PAP/Jacek Turczyk

    Łapiński: nie da się pogodzić gloryfikowania Adolfa Hitlera z patriotyzmem

  • Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.  Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
    Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski / Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

    Łapiński: nowela Kodeksu wyborczego wypełnia postulaty prezydenta

Serwisy ogólnodostępne PAP