O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Władimir Putin będzie rozmawiał przez telefon z prezydentami USA i Francji

Prezydenci USA i Rosji Joe Biden i Władimir Putin odbędą w sobotę telefoniczną rozmowę - poinformowała w piątek agencja RIA, powołując się na rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. Informację potwierdził Biały Dom. Planowana jest też rozmowa Putina z prezydentem Francji Emanuelem Macronem.

Władimir Putin i Joe Biden, Fot. PAP/EPA/SERGEY GUNEEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Władimir Putin i Joe Biden, Fot. PAP/EPA/SERGEY GUNEEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Według Pieskowa rozmowa odbędzie się w sobotni wieczór czasu moskiewskiego, a pisemna inicjatywa wyszła z Waszyngtonu. Tematem rozmowy będzie kryzys ukraiński.

Rzecznik Kremla poinformował także, iż w sobotę planowana jest również rozmowa telefoniczna Putina z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Obaj przywódcy mają ją rozpocząć o godz. 14:00 czasu moskiewskiego (12:00 czasu polskiego). (PAP)

W piątek Joe Biden zorganizował telekonferencję z udziałem polskiego polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerza Niemiec - Olafa Scholza, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, premiera Kanady Justina Trudeau, premiera Włoch - Maria Draghiego, prezydenta Rumunii - Klausa Iohannisa.

Więcej

Prezydent Andrzej Duda, Fot. PAP/PAP/Łukasz Gągulski
Prezydent Andrzej Duda, Fot. PAP/PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent: nie można zgodzić się z dyktatem Rosji przesłanym do NATO, trzeba wspierać Ukrainę i nie ustępować

W rozmowie uczestniczyli też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej. (PAP)

kw/

Zobacz także

  • Prezydenci Rosji i Francji Władimir Putin i Emmanuel Macron. Fot. PAP/EPA/	KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
    Prezydenci Rosji i Francji Władimir Putin i Emmanuel Macron. Fot. PAP/EPA/ KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

    Pałac Elizejski z zadowoleniem przyjął gotowość Putina do rozmowy z Macronem

  • Władimir Putin Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
    Władimir Putin Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Doradca Putina: propozycje Europy i Ukrainy nie zwiększają szans na pokój

  • Kirił Dmitrijew. Fot. PAP/EPA/SERGEI SAVOSTYANOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
    Kirił Dmitrijew. Fot. PAP/EPA/SERGEI SAVOSTYANOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Specjalny wysłannik Kremla Kiriłł Dmitrijew przybył do Miami na rozmowy z delegacją USA

  • Władimir Putin podczas programu „Bezpośrednia linia”. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
    Władimir Putin podczas programu „Bezpośrednia linia”. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

    Putin na konferencji manipulował faktami, chwalił spadek cen jaj i tłumaczył brak ryb w Rosji

Serwisy ogólnodostępne PAP