Rosyjskie wojsko zajęło elektrownię atomową w Czarnobylu. Są informacje o zakładnikach

2022-02-24 18:35 aktualizacja: 2022-02-25, 08:07
Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Rosyjscy wojskowi zajęli elektrownię atomową w Czarnobylu oraz lotnisko w Hostomlu pod Kijowem – poinformował przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. "Jesteśmy oburzeni wiarygodnymi doniesieniami, że rosyjscy żołnierze przetrzymują pracowników zakładów w Czarnobylu jako zakładników" - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

„Po zaciętej walce nasza kontrola nad czarnobylskim terenem została utracona. Nie jest znany stan obiektów byłej czarnobylskiej elektrowni atomowej, osłony i zbiornika jądrowych odpadów” – przekazał przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy.

"Jesteśmy oburzeni wiarygodnymi doniesieniami, że rosyjscy żołnierze przetrzymują pracowników zakładów w Czarnobylu jako zakładników. To niezwykle alarmujące i wielce niepokojące. Potępiamy to i zwracamy się o ich uwolnienie" - powiedziała Psaki podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Lotnisko w Hostomlu pod Kijowem zajęte przez siły rosyjskie

Lotnisko w Hostomlu, gdzie wcześniej wysadzono rosyjski desant i toczyły się zacięte walki, zostało zajęte przez siły wroga – poinformowała agencja UNIAN, powołując się na kancelarię prezydenta.

Wcześniej sztab generalny podawał, że na lotnisku w Hostomlu pod Kijowem wysadzono desant z 20 rosyjskich śmigłowców Ka-52 i Mi-8 i że toczą się walki – informowano.

kgr/