Miłość w czasie wojny: Ukraina upraszcza przepisy dla zakochanych [WIDEO]

2022-03-08 14:13 aktualizacja: 2022-03-08, 18:39
Nowożeńcy są parą od dwudziestu lat i wspólnie wychowują 18-letnią córkę. Fot. NEXTA
Nowożeńcy są parą od dwudziestu lat i wspólnie wychowują 18-letnią córkę. Fot. NEXTA
Krótko po ślubie pary ochotników ze 112. kijowskiego batalionu, Lesji i Wałerija, ukraiński sztab generalny poinformował na Facebooku, że w stanie wojny przepisy dotyczące małżeństw zostają uproszczone. Uchwała ukraińskiego rządu stanowi, że tymczasowo można dokonać rejestracji małżeństwa bez osobistej obecności pana młodego lub panny młodej.

Nagranie z polowego ślubu Lesji i Wałerija obiegły media społecznościowe.

Nowożeńcy są parą od dwudziestu lat i wspólnie wychowują 18-letnią córkę, jednak dopiero teraz zdecydowali się na ślub, ponieważ nie wiadomo, "co może wydarzyć się jutro" - powiedziała Lesja

Na jednym z filmów zamieszczonych na Twitterze widać Lesję ze ślubnym bukietem, trzymającą za rękę swego nowo poślubionego męża. Małżonkowie są otoczeni przez umundurowanych członków batalionu śpiewających piosenkę na ich cześć. Jeden z żołnierzy gra na lutni. Nowożeńcom pogratulował mer Kijowa Witalij Kliczko.

Lesja przyznała na jednym z nagrań, że oczekiwała skromnej uroczystości, a koledzy z batalionu zorganizowali prawdziwą ceremonię.

"Mimo wszystko wierzymy w przyszłość, a życie toczy się dalej. Jesteśmy zdeterminowani, aby odeprzeć wroga, odebrać nasze ziemie i zwyciężyć" - powiedziała panna młoda. (PAP)

gn/