Dramat w Płocku. Znaleziono zwłoki trójki dzieci z ranami ciętymi

2022-03-09 13:25 aktualizacja: 2022-03-10, 12:32
Fot. PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Zwłoki trójki dzieci znaleziono w domu jednorodzinnym w Płocku. To chłopcy w wieku 7 do 17 lat - podała policja. Jak podkreślono, na miejscu wciąż wykonywane są czynności dochodzeniowe, które potrwają wiele godzin. Policja i prokuratura nie udzielają szczegółowych informacji o zdarzeniu.

"Dzisiaj tuż przed godz. 11. otrzymaliśmy informację o znalezieniu w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Wyszogrodzka ciał trzech chłopców w wieku od 7 do 17 lat. Na miejscu trwają intensywne czynności wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku. Potrwają one wiele godzin" - przekazała w środę po południu rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji podkom. Marta Lewandowska.

Jak zaznaczyła, po wykonaniu wszystkich czynności na miejscu, gdzie odkryto zwłoki dzieci, "nie wcześniej niż jutro Prokuratura Rejowa w Płocku przekaże więcej informacji". "Na tę chwilę, z uwagi na trwające czynności i ich dobro, nie udzielamy więcej informacji o tym tragicznym zdarzeniu" - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji.

Wcześniej, powołując się na wstępne ustalenia, służby i prokuratura informowały, że zwłoki dzieci w wieku od 10 do 17 lat znaleziono w mieszkaniu, gdzie interweniowała straż pożarna - w tym czasie na miejscu nie było osób dorosłych.

"W wyniku zgłoszenia o braku kontaktu z nastolatkiem zamieszkałym w jednym z bloków przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku, strażacy podjęli interwencję. Po wejściu do mieszkania znaleźli zwłoki trójki dzieci" - mówił PAP rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt Edward Mysera.

Jak wyjaśnił, zgłoszenie o braku kontaktu straż pożarna otrzymała od koleżanki nastolatka, który mieszkał pod wskazanym adresem. "Na miejscu nie zastano osób dorosłych" - dodał st. kpt. Mysera.

Zastępca prokuratora rejonowego w Płocku Marcin Policiewicz informował wcześniej PAP, że na zwłokach trójki dzieci odkryto rany cięte szyi. "To wstępne ustalenia" - zaznaczył.

"Na ten moment nie możemy udzielić więcej informacji" - zastrzegł zastępca prokuratora rejonowego w Płocku, powołując się na prowadzone w sprawie czynności. Jak przyznał, być może w czwartek śledczy będą mogli udzielić bardziej szczegółowych informacji na temat tragicznego zdarzenia.

(PAP)

js/