Marszałek Witek: Senat zapowiedział przekazanie uchwały w sprawie specustawy w sobotę rano

2022-03-11 21:47 aktualizacja: 2022-03-12, 10:17
Marszałek Witek: Senat zapowiedział przekazanie uchwały w tej sprawie do godz. 8. w sobotę. Fot> PAP/Leszek Szymański
Marszałek Witek: Senat zapowiedział przekazanie uchwały w tej sprawie do godz. 8. w sobotę. Fot> PAP/Leszek Szymański
Prace sejmowej komisji oraz głosowanie w Sejmie nad specustawą o pomocy obywatelom Ukrainy odbędzie się najpewniej w sobotę rano - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak dodała, Senat zapowiedział przekazanie uchwały w tej sprawie do godz. 8. w sobotę.

Po wznowieniu w piątek wieczorem obrad Sejmu marszałek Witek poinformowała, że Senat zapowiedział przekazanie uchwały w sprawie specustawy do soboty do godz. 8. "Jednak Senat na nowo głosuję tę ustawę. Dostaliśmy przed chwilą informację, że podpisana uchwała będzie (w sobotę) o godz. 8. rano u nas" - mówiła Witek.

"Na tę chwilę obietnica jest, że o godz. 8 będziemy mieć uchwałę"

Marszałek dodała, że po otrzymaniu uchwały z Senatu, sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych zbierze się w sobotę o godz. 8.30. "Wtedy moglibyśmy zacząć głosowanie nie o godz. 16, tylko o godz. 10. Na tę chwilę obietnica jest, że o godz. 8 będziemy mieć uchwałę. To wtedy byśmy skończyli to rano" - dodała.

Senat ponownie skierował w piątek do rozpatrzenia przez komisje ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. Wcześniej kontrowersje wzbudziło głosowanie jednej z poprawek. Poprawka ta zakładała m.in. wykreślenie przepisu o tzw. bezkarności urzędniczej za złamanie dyscypliny finansów publicznych w czasie wojny. (PAP)
gn