O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wypadek autobusu turystycznego w Egipcie. Nie żyje 10 osób

Co najmniej 10 osób zginęło w środę w południowym Egipcie w wyniku zderzenia autobusu turystycznego z innym pojazdem. 14 osób zostało rannych - poinformowały miejscowe władze. Wśród zabitych są czterej Francuzi i Belg. Pozostałe ofiary śmiertelne to Egipcjanie.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/TAMAS KOVACS
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/TAMAS KOVACS

Do wypadku doszło ok. 55 km na południe od starożytnego miasta Luksor. Turyści byli w drodze do świątyni w Esnie na zachodnim brzegu Nilu. W wyniku zderzenia autobus stanął w płomieniach.

Do zdarzenia doszło sześć dni po tym, jak na autostradzie w pobliżu Morza Czerwonego w Egipcie rozbił się inny autobus, którym podróżowali polscy turyści. 

Zginęły wówczas trzy osoby, w tym dwóch Polaków. (PAP)

mmi/

Zobacz także

  • Przygotowania do otwarcia muzeum Fot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM
    Przygotowania do otwarcia muzeum Fot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

    Otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego: skarby Tutanchamona jako impuls dla turystyki

  • Przejście w Rafah od strony Egiptu. Fot. EPA/MOHAMED HOSSAM
    Przejście w Rafah od strony Egiptu. Fot. EPA/MOHAMED HOSSAM

    Przejście Strefa Gazy-Egipt zostanie otwarte, ale nie dla pomocy

  • W ramach porozumienia o zawieszeniu broni między Izraelem a Hamasem, około 20 jeńców izraelskich i około 2000 więźniów palestyńskich ma zostać zwolnionych. Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH
    W ramach porozumienia o zawieszeniu broni między Izraelem a Hamasem, około 20 jeńców izraelskich i około 2000 więźniów palestyńskich ma zostać zwolnionych. Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH

    Media: po zwrocie ciał kolejnych zakładników Izrael otworzy przejście Strefa Gazy-Egipt

  • Premier Izraela Benjamin Netanyahu. Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN
    Premier Izraela Benjamin Netanyahu. Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

    Netanjahu nieobecny na szczycie. Źródło AFP: Turcja wywierała presję

Serwisy ogólnodostępne PAP