Warszawa chce, by można było pić alkohol na Bulwarach Wiślanych. Jest skarga kasacyjna do wyroku o zakazie

2022-04-14 15:43 aktualizacja: 2022-04-14, 21:25
Bulwary Wiślane, Fot. PAP/Paweł Supernak
Bulwary Wiślane, Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa nie zgadza się z zakazem picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o wniesieniu skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) z lutego tego roku.

WSA orzekł nieważność uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy zezwalającej na spożywanie napojów alkoholowych na bulwarach. Prezydent Warszawy nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku.

"Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy. Chętnie spędzają tu wolny czas nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Bulwary są dostępne dla wszystkich, rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Rzeka, zieleń oraz odpowiednia infrastruktura pozwalają odpocząć i zrelaksować się. Uchwała Rady Warszawy wychodziła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bulwarów" – wyjaśnia Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska w komunikacie ppublikowanym na stronie Urzędu Miasta.

W tej chwili obowiązuje stan epidemii i spożywanie alkoholu na bulwarach jest zakazane.  Po jego zniesieniu spożywanie alkoholu na tym terenie będzie możliwe – pod warunkiem jednak, że sąd nie zdecyduje inaczej.

Kamila Wronowska