Nie żyje były wiceprezes Gazprombanku. W Moskwie znaleziono ciała Awajewa, jego żony i córki

2022-04-19 10:46 aktualizacja: 2022-04-19, 19:15
Władysław Awajew. Fot. Twitter/Nexta
Władysław Awajew. Fot. Twitter/Nexta
„Były wiceprezes Gazprombanku zastrzelił swoją żonę i córkę, a następnie popełnił samobójstwo” – poinformował portal Nexta.

Ciała 13-letniej córki, żony i samego Awajewa odkryła rodzina polityka w jego mieszkaniu w Moskwie. „Gdy krewni przez dłuższy czas nie mogli dodzwonić się do 50-letniego Awajewa, jego żony Eleny i córki, postanowili sprawdzić ich moskiewskie mieszkanie. Odkryto tam ciała rodziny z ranami postrzałowymi. Na miejsce wezwano policję i prokuraturę. W domu panował nieporządek, rzeczy były porozrzucane" – podał portal Polsat News powołując się na ustalenia rosyjskiej gazety "Komsomolskaja Prawda".

Według ustaleń gazety przyczyną tragedii było rozszerzone samobójstwo. „Podczas wstępnego śledztwa ustalono, że 50-letni Awajew zamordował swoją żonę i 13-letnią córkę, a następnie popełnił samobójstwo” – poinformowano.  

Rosyjskie media podają, że w ocenie kierowcy moskiewskiego bankiera, w przeddzień zdarzenia Awajew był w dobrym nastroju. „Nie zauważyłem żadnych niepokojących zachowań” – relacjonował kierowca.

Władysław Awajew pełnił funkcję wiceprezesa Gazprombanku – trzeciego największego banku w Rosji.

Autorka: Daria Al Shehabi-Krotoska

dsk/