Awaryjne lądowania samolotów z Warszawy do Pragi i do Oslo

2022-04-20 17:01 aktualizacja: 2022-04-21, 10:11
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Władze lotniska w Pradze odebrały anonimową informację na temat potencjalnego zagrożenia w samolocie PLL LOT, który leciał z Warszawy; maszyna bezpiecznie wylądowała w porcie - poinformowało w środę PAP biuro prasowe przewoźnika. Po południu w Gdańsku awaryjnie lądował samolot linii Wizz Air lecący z Warszawy do Oslo.

"Władze lotniska im. Vaclava Havla w Pradze odebrały anonimową informację na temat potencjalnego zagrożenia w samolocie PLL LOT, wykonującym rejs LO527 z Warszawy do Pragi. Na pokładzie samolotu znajdowało się 58 pasażerów i czterech członków załogi" - przekazało biuro prasowe.

Samolot wystartował z Warszawy o godz. 10.50. Jak przekazał LOT, "bezpiecznie wylądował o godzinie 12.06, po czym służby lotniskowe rozpoczęły czynności sprawdzające". "Obecnie samolot zaparkowany jest na stanowisku oddalonym od portu. Po dokonaniu inspekcji i sprawdzeniu całego samolotu, planowany jest lot powrotny do Warszawy" - przekazała spółka.

W Gdańsku awaryjnie lądował także samolot Wizz Air lecący z Warszawy do Oslo

W środę po południu w Gdańsku awaryjnie lądował także samolot Wizz Air lecący z Warszawy do Oslo. "Potwierdzam awaryjne lądowanie Wizz Air z Warszawy do Oslo. Samolot bezpiecznie wylądował w Gdańsku. Pasażerowie bezpiecznie opuścili samolot. Trwa przeszukiwanie samolotu. Ruch na lotnisku został dosyć szybko przywrócony" - przekazała rzecznik prasowy lotniska w Gdańsku Agnieszka Michajłow.

Nieoficjalnie na pokładzie samolotu było ok. 200 pasażerów. Lądowanie zabezpieczało 12 zastępów straży pożarnej. Samolot został dokładnie sprawdzony, nie stwierdzono żadnego zagrożenia.

Autorzy: Aneta Oksiuta, Piotr Mirowicz, Marcin Tymiński

dsk/