Papież: wojna niszczy nie tylko pokonany naród, niszczy także zwycięzcę

2022-04-23 13:02 aktualizacja: 2022-04-23, 17:51
Papież Franciszek. Fot. MAURIZIO BRAMBATTI PAP/EPA
Papież Franciszek. Fot. MAURIZIO BRAMBATTI PAP/EPA
"Wojna niszczy nie tylko pokonany naród, niszczy także zwycięzcę"- powiedział papież w sobotę grupie pielgrzymów przybyłych do Watykanu z Lombardii na północy Włoch. Franciszek dodał: "Wojna niszczy wszystkich".

Zwracając się podczas audiencji do uczestników pielgrzymki ze wspólnoty sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Treviglio koło Bergamo papież podkreślił: "Łzy Maryi są znakiem płaczu Boga z powodu ofiar wojny, która niszczy nie tylko Ukrainę, ale wszystkie narody zaangażowane w wojnę; bo wojna niszczy nie tylko pokonany naród, niszczy także zwycięzcę i tych, którzy patrzą powierzchownie".

Papież: zło nęka ludzkość, zwłaszcza maluczkich, niewinnych, bo to oni cierpią

"Wojna niszczy wszystkich. Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzyliśmy nasze błaganie i jesteśmy pewni, że Matka Boża przyjęła je i będzie wstawiać się w intencji pokoju, to ona jest Królową Pokoju" - dodał Franciszek.

Mówił, że "zło nęka ludzkość, zwłaszcza maluczkich, niewinnych, bo to oni cierpią".

"Nasza cywilizacja, nasze czasy straciły czas przeznaczony na płacz, a my powinniśmy prosić o łaskę płaczu w obliczu tego, co widzimy, co dzieje się z ludzkością. To nie tylko wojna, ale odrzucanie - ludzi starszych, dzieci także zanim się urodzą, tyle jest dramatów odrzucania" - wskazał papież. (PAP)

dsk/