O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Podczas majówki będzie można jeździć na nartach na Kasprowym Wierchu

Miłośnicy narciarstwa w długi majowy weekend będą mogli jeździć na stokach Kasprowego Wierchu. Pokrywa śnieżna na szczycie sięga do 160 cm – informują Polskie Koleje Linowe (PKL).

Turyści narciarze na Kasprowym Wierchu Fot. PAP/Grzegorz Momot
Turyści narciarze na Kasprowym Wierchu Fot. PAP/Grzegorz Momot

"Amatorzy sportów zimowych szukający jeszcze możliwości, by wolny czas spędzić na nartach w pięknych górskich okolicznościach, będą mieć ku temu świetną okazję. W ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu czynna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą narciarską w Dolinie Gąsienicowej, gdzie ciągle jeszcze utrzymują się bardzo dobre warunki. Trasa narciarska i kolej w Dolinie Goryczkowej jest czasowo nieczynna ponieważ ze snu zimowego wybudziły się niedźwiedzie i są aktywne właśnie w tym rejonie” - powiedział Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Oprócz tras w Dolinie Goryczkowej nieczynna jest także nartostrada do Kuźnic

Czasowe wyłączenie z funkcjonowania kolei krzesełkowej i trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej jest konieczne dla zapewnienia spokoju opuszczającym zimowe legowiska niedźwiedziom. Tropy niedźwiedzi, a także mały samotny niedźwiadek są obserwowane właśnie w okolicy nartostrady i w rejonie dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej.

Więcej

Zdjęcie ilustracyjne. 	Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki

"Rz": jeśli majówka się nie uda, żądaj zwrotu za bilety

"Ruch narciarski i obecność narciarzy korzystających z kolei krzesełkowej, a w szczególności przebywających w otoczeniu dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, miałby wpływ na aktywność i zachowanie niedźwiedziej rodziny. Jeśli niedźwiedzie zmienią rejon przebywania, to po uzgodnieniu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (TPN), będziemy starać się wznowić działalność narciarską w Dolinie Goryczkowej” – dodał Białokozowicz.

PKL planuje zakończenie sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu na 7 maja, jednak termin funkcjonowania trasy w Dolinie Gąsienicowej oraz ewentualnego wznowienia dostępności trasy w Dolinie Goryczkowej, uzależniony jest od warunków pogodowych oraz uzgodnień z TPN w związku z budzącą się na wiosnę przyrodą.

Więcej

Fot. PAP/Archiwum Turczyk
Fot. PAP/Archiwum Turczyk

Nocleg dla dwojga podczas tegorocznej majówki średnio po 540 zł

Coroczne prace serwisowe kolejek linowych na Kasprowym Wierchu planowane są od 9 do 24 maja.(PAP)

autor: Szymon Bafia

mar/
 

Zobacz także

  • Majówka. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Bogda/Adobe Stock
    Majówka. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Bogda/Adobe Stock

    W 2026 roku majówka będzie krótka

  • Policjantka drogówki Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Policjantka drogówki Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Policja podsumowała majówkę na drogach. Było lepiej niż przed rokiem

  • Na popularnej zakopiance oraz trasach alternatywnych utworzyły się spore korki. Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Na popularnej zakopiance oraz trasach alternatywnych utworzyły się spore korki. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Turyści wracają z Tatr. Korki na zakopiance i trasach alternatywnych [NASZE WIDEO]

  • Burza. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Burza. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Pogoda na majówkę. Ostrzeżenie IMGW i alerty RCB

Serwisy ogólnodostępne PAP