Angelina Jolie we Lwowie. Musiała ukryć się w schronie

2022-05-01 12:02 aktualizacja: 2022-05-01, 12:50
Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Gwiazda Hollywood Angelina Jolie, która w sobotę niespodziewanie przyjechała do Lwowa, spotkała się tam z uchodźcami wojennymi - poinformowały wieczorem lokalne władze. W miejscowym szpitalu Jolie odwiedziła także dzieci ranne w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego. Po tym, jak w mieście rozległ się alarm bombowy, razem z mieszkańcami udała się do schronu.

"Dla nas wszystkich ta wizyta była niespodzianką" – napisał w komunikatorze Telegram gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozicki, zamieszczając filmy przedstawiające aktorkę bawiącą się z dziećmi i pozującą do zdjęć z wolontariuszami i personelem medycznym.

W szpitalu odwiedziła dzieci ranne trzy tygodnie temu w rosyjskim ataku na stację kolejową w Kramatorsku na wschodzie Ukrainy, w który według ukraińskich władz zginęło ponad 50 cywilów.

Angelina Jolie, która na Ukrainę przybyła z misją humanitarną jako specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców, rozmawiała z Ukraińcami, którzy musieli uciekać z obszarów ogarniętych walkami, i wolontariuszami, którzy na lwowskim dworcu kolejowym udzielają uchodźcom pomocy psychologicznej.

W sieci pojawiło się także nagranie, na którym widać, jak Jolie ewakuowana jest do jednego ze schronów po tym, jak w mieście rozległ się dźwięk syren alarmowych. 

Amerykańską aktorkę - w swobodnym stroju i z plecakiem - widziano również wcześniej w kawiarni we Lwowie.

Portal Ukraińska Prawda podkreśla, że gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców. Pod koniec marca Jolie odwiedziła ukraińskie dzieci w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. (PAP)

mar/mmi/