Minister edukacji i nauki zachęca do udziału w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego

2022-04-30 17:59 aktualizacja: 2022-05-01, 11:47
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek Fot. PAP/Wojtek Jargiło
1 maja po raz szósty odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. "Do udziału w inicjatywie zachęca Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który podkreśla, że Biblia to uniwersalny tekst kultury" - napisano w mediach społecznościowych MEiN.

Jak przypomniano na Twitterze MEiN, 1 maja po raz szósty odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku akcja będzie przebiegać pod hasłem "Pokój temu domowi". "Do udziału w inicjatywie zachęca Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który podkreśla, że Biblia to uniwersalny tekst kultury" - zaznaczano.

W niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza "Pokój temu domowi". Narodowe Czytanie Pisma Świętego zainauguruje 14. Tydzień Biblijny, który zakończy się 7 maja.

Centralne obchody w Łagiewnikach

Centralne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego z udziałem zaproszonych lektorów odbędą się w niedzielę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, skąd o godz. 7 będzie transmitowana na żywo w TVP 1 msza św. W Warszawie główne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędą się w niedzielę, gdzie mszę św. o godz. 11 w kościele pw. Najczystszego Serca Maryi odprawi ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński. O godz. 12.30 w ogrodzie przy domu parafialnym artyści, ludzie kultury i rodziny będą odczytywać wybrany przez siebie fragment z Ewangelii św. Łukasza i dzielić się świadectwami.(PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

mar/