42-letni pijany sprawca dwóch kolizji chciał przekupić policjantów. Oferował po 20 tys. zł łapówki

2022-05-06 18:01 aktualizacja: 2022-05-06, 18:07
Policyjny radiowóz Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Policyjny radiowóz Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Nietrzeźwy 42-latek po spowodowaniu dwóch kolizji drogowych chciał przekupić policjantów, którzy go zatrzymali. Grozi mu do 10 lat więzienia – podała w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Do zdarzenia doszło przy ul. Waryńskiego w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). To tam, jak podała kom. Kosiec, 42-latek swoim oplem uderzył w prawidłowo zaparkowane dwa samochody i odjechał.

Został zatrzymany przez policję kilka ulic dalej. Wcześniej zdążył jeszcze uderzyć autem w słupek na pobliskim rondzie.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu w organizmie 42-latka wykazało 1,5 promila. "Mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji, próbował przekupić mundurowych, oferując im po 20 tysięcy złotych łapówki" – podała kom. Kosiec.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. "Jeszcze dziś usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom pełniącym obowiązki służbowe. Jest to przestępstwem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 42-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej" – poinformowała w piątek kom. Kosiec.(PAP)

autorka: Inga Domurat

mar