WHO: ponad 2 miliony ludzi zmarło w Europie na Covid-19

2022-05-12 16:13 aktualizacja: 2022-05-12, 17:54
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Ponad 2 miliony ludzi zmarło na Covid-19 w Europie od początku pandemii - podała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Z kolei Biały Dom poinformował, że Stany Zjednoczone przekroczyły granicę miliona zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem.

"Tragiczna granica została przekroczona, liczba zgonów z powodu Covid-19 zgłoszonych przez kraje w regionie Europy przekroczyła dwa miliony osób" – podały w komunikacie służby prasowe WHO.

Organizacja uściśliła, że ostatnie dane są coraz bardziej optymistyczne, bowiem w minionym tygodniu liczba zakażeń i zgonów w Europie spadła odpowiednio o 26 proc. i 24 proc.

W sumie 2 002 058 osób zmarło w związku z Covid-19 w krajach europejskich, a zakażeń odnotowano 218 225 294.

W USA zmarło milion osób z powodu Covid-19

W czwartek Biały Dom poinformował, że Stany Zjednoczone przekroczyły granicę miliona zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem.

"Dziś wyznaczony został tragiczny kamień milowy: jeden milion Amerykanów straciło życie z powodu Covid-19. Jeden milion pustych krzeseł wokół stołu. Każde z nich to niezastąpiona strata" - napisał prezydent w oświadczeniu. Jak dodał, USA nie mogą być obojętne na te straty i muszą o nich pamiętać.

Joe Biden nakazał opuszczenie flag do połowy masztu

Zgodnie z rozporządzeniem Bidena wszystkie flagi przy publicznych budynkach w USA oraz przy amerykańskich placówkach dyplomatycznych muszą zostać opuszczone do połowy masztu do zachodu słońca 16 maja.

Stany Zjednoczone są krajem o największej liczbie odnotowanych zgonów z powodu Covid-19. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia liczba potwierdzonych śmiertelnych ofiar pandemii na świecie wynosi ok. 6,7 mln.

mj/