„Wotum nieufności”: ruszyły zdjęcia do ekranizacji powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy

2022-05-13 17:38 aktualizacja: 2022-05-13, 17:38
W jednego z głównych bohaterów serialu wcieli się Antoni Pawlicki.  Fot. PAP/Piotr Nowak
W jednego z głównych bohaterów serialu wcieli się Antoni Pawlicki. Fot. PAP/Piotr Nowak
Książka Remigiusza Mroza „Wotum nieufności” doczekała się bardzo pochlebnych recenzji. Okrzyknięta została nawet polskim „House of Cards”. Czy na te same komplementy zasłuży ekranizacja? O tym przekonamy się miejmy nadzieję już niebawem. Właśnie ruszyły zdjęcia do serialu będącego adaptacją powieści. Na ekranie zobaczymy m.in. Antoniego Pawlickiego, Katarzynę Dąbrowską, Zofię Wichłacz i Leszka Lichotę.

To serial, na który czekają nie tylko fani twórczości Mroza. Sam autor przyznał, że adaptacji tej powieści wyczekiwał chyba z największą niecierpliwością. No więc stało

się, Polsat ogłosił właśnie, że ruszyły zdjęcia do serialu „Wotum nieufności”, produkcji z gatunku political-fiction. Intrygi, spiski i brudna walka o władzę na najwyższych szczeblach zagrają tutaj pierwsze skrzypce. Głównymi bohaterami serialu są posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer, w którego wcieli się Antoni Pawlicki oraz Daria Seyda, tę rolę powierzono Katarzynie Dąbrowskiej. Choć główni bohaterowie znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej połączy ich ten sam cel – próba ujawnienia, kto stoi za spiskiem sięgającym najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Ruszyły zdjęcia

Choć zdjęcia dopiero ruszyły, na Instagramie Mroza już posypały się gratulacje i pierwsze oznaki zniecierpliwienia. Fani powieści docenili obsadę, która w ich opinii została idealnie dobrana. Choć data premiery serialu nie jest jeszcze znana, Remigiusz Mróz w odpowiedzi na jeden z zamieszczonych komentarzy zasugerował, że premiera może mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Ekranizacja powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy

"Wotum nieufności” to kolejna już ekranizacja powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy. Spoglądając na osoby, które podjęły się realizacji tego przedsięwzięcia można spodziewać się sukcesu. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski, który wcześniej współtworzył inne seriale na podstawie prozy Mroza – „Behawiorysta”, "Chyłka”. Scenarzystami serialu są Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Wichłacz, który pracował na planie seriali „Chyłka” czy „Skazane”.

Jak przekazał w oficjalnym komunikacie Polsat, serial pojawi się najpierw na platformie Polsat Box Go, następnie emitowany będzie w Telewizji Polsat. (PAP Life)

 

TEMATY: