Przewodniczący Episkopatu Portugalii: Polacy dają dziś przykład gościnności i solidarności

2022-05-14 21:34 aktualizacja: 2022-05-15, 08:19
Biskup diecezji Leiria-Fatima nazwał postawę Polaków wzorem w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Biskup diecezji Leiria-Fatima nazwał postawę Polaków wzorem w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Przewodniczący Episkopatu Portugalii bp Jose Ornelas w sobotę podziękował Polakom za przykład gościnności i solidarności z uchodźcami z Ukrainy. Na zakończenie obchodów 105. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie wyraził też nadzieję na rychłe zakończenie wojny w tym kraju.

Biskup diecezji Leiria-Fatima nazwał postawę Polaków wzorem w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

“Niech Maryja pomaga wam w tworzeniu lepszego świata (…) sprawiedliwego, solidarnego i żyjącego w pokoju” - powiedział bp Ornelas podczas uroczystości zakończenia rocznicowych obchodów w sanktuarium fatimskim, w których brało udział ponad 100 tys. pielgrzymów, w tym kilkuset Polaków.

Wyraził nadzieję, że Maryja pomoże “odmienić serca odpowiedzialnych za wywołanie wojny i powstrzyma barbarzyństwa dokonywane na Ukrainie”.

Na zakończenie trwających od czwartku uroczystości w sanktuarium, podczas których modlono się o pokój na Ukrainie, bp Ornelas pobłogosławił figurę Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie przekazana bazylice archikatedralnej we Lwowie.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

gn/