Bili, kopali i pluli na leżącego na ziemi 15-latka. Nastoletni oprawcy opublikowali nagranie w internecie

2022-05-16 11:25 aktualizacja: 2022-05-16, 20:35
Fot. Youtube/Yvelines France
Fot. Youtube/Yvelines France
Bili, kopali i pluli na leżącego na ziemi 15-latka. Zdarzenie nagrali telefonem komórkowym i udostępnili w internecie. To pozwoliło policji ze Starogardu Gdańskiego zatrzymać troje nieletnich.

Na nagraniu opublikowanym w internecie widać grupę nastolatków, którzy najpierw uderzają chłopaka m.in. pałką teleskopową, a gdy ten upada kopią go i plują na niego. Słychać także wyzwiska i groźby. Film z zajścia jako pierwszy opublikował portal www.kociewiak.pl.

Jak przekazał oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim asp. sztab. Marcin Kunka, funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z tym zajściem.

"Do zdarzenia doszło kilka dni temu w pobliżu parku miejskiego w Starogardzie Gdańskim. Do chwili obecnej śledczy zatrzymali w tej sprawie troje nieletnich. Dwoje z nich decyzją sądu rodzinnego zostało już objętych nadzorem kuratora" - podkreślił Kunka.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym. I, jak przekazał oficer prasowy - ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 15-latkę i jej rówieśnika

"Następnego dnia w ramach prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 15-latkę i jej rówieśnika. Nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zastosował wobec nich nadzór kuratora. W niedzielę wieczorem do policyjnej izby dziecka trafiła kolejna nieletnia" - dodał oficer prasowy.

W najbliższym czasie policjanci doprowadzą 15-latkę do sądu rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekują na dalsze decyzje sądu.

Radio Gdańsk poinformowało, że sprawcy pobicia zostali relegowani ze szkoły.(PAP)

Autor: Piotr Mirowicz

dsk/