Premier Morawiecki spotkał się z Garrim Kasparowem

2022-05-18 11:28 aktualizacja: 2022-05-18, 20:29
Mateusz Morawiecki i Garri Kasparow, Fot. Krystian Maj/KPRM/Facebook
Mateusz Morawiecki i Garri Kasparow, Fot. Krystian Maj/KPRM/Facebook
Rosyjski arcymistrz Garri Kasparow to zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o przyszłość wolnego świata - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z arcymistrzem szachowym.

Morawiecki w środę zamieścił na Facebooku zdjęcia ze spotkania z Kasparowem.

"Rosyjski arcymistrz Garri Kasparow to zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o przyszłość wolnego świata. Spotkaliśmy się, by porozmawiać, jak uniknąć błędów przeszłości, przed którymi ostrzegał już śp. Prezydent Lech Kaczyński" - napisał premier.

 

Rosyjski arcymistrz Garry Kasparov to zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o...

Posted by Mateusz Morawiecki on Wednesday, May 18, 2022

Od czwartku w Muzeum POLIN w Warszawie odbywać się będzie elitarny turniej szachów szybkich i błyskawicznych z cyklu Grand Chess Tour z udziałem m.in. Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka oraz arcymistrzów światowej dziesiątki. Gościem specjalnym będzie Kasparow.

Rosyjski arcymistrz, wieloletni mistrz świata w 20. wieku, choć już nie uczestniczy w turniejach, aktywnie popularyzuje szachy na świecie oraz od lat, nie tylko od czasu ostatniej agresji Rosji na Ukrainę, jest jednym z najbardziej zaangażowanych krytyków polityki prowadzonej przez Władimira Putina i jego popleczników. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

kw/