Zamość. Ogromne zainteresowanie mieszkaniami z rządowego programu: robią furorę lokale trzypokojowe

2022-05-19 21:38 aktualizacja: 2022-05-19, 21:38
Zamość. Trwa nabór do lokali przy ul. Parkowej. Fot. mat. pras.
Zamość. Trwa nabór do lokali przy ul. Parkowej. Fot. mat. pras.
656 wniosków od osób zainteresowanych mieszkaniem w 96 lokalach wybudowanych w ramach rynkowej części programu Mieszanie Plus w Zamościu wpłynęło do PFR Nieruchomości w ramach pierwszej części naboru najemców.

Dyrektor biura prasowego PFR Nieruchomości Ewa Syta poinformowała w czwartek, że w ramach trwającej rekrutacji do 96 mieszkań przy ul. Parkowej w Zamościu wpłynęło 656 wniosków od zainteresowanych najemców.

Największe zainteresowanie wzbudzają mieszkanie trzypokojowe

Najpopularniejszym lokalem, jak wskazała Syta, jest mieszkanie trzypokojowe, o które aplikowała niemal połowa chętnych. Natomiast o mieszkanie dwupokojowe stara się 206 rodzin. 60 proc. chętnych stanowią rodziny z dziećmi.

„Teraz wnioskujący mają niespełna dwa tygodnie na dostarczenie dokumentów poświadczających informacje podane we wniosku. Kolejnym etapem będzie nadanie tzw. punktów społecznych ustalonych przez zamojski samorząd” - przekazała Syta.

Według uchwały rady miasta, punkty mogą otrzymać m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby znajdujące się na liście oczekujących na lokal z zasobu komunalnego. Następnie sprawdzana będzie tzw. zdolność czynszowa wnioskujących i zostanie dokonana ich weryfikacja w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.

Syta przekazała, że inwestycja przy ul. Parkowej w Zamościu jest wynikiem współpracy pomiędzy PFR Nieruchomości a zamojskim samorządem i powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu Mieszkanie Plus.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.(PAP)

autor: Piotr Nowak

gn/