Obnażał się w parku przed dziewczynkami. Został zatrzymany. Grozi mu 12 lat więzienia

2022-05-20 14:33 aktualizacja: 2022-05-20, 14:40
Policja schwytała mężczyznę, który obnażał się w parku Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policja schwytała mężczyznę, który obnażał się w parku Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który w miejscowym parku obnażał się przed przypadkowo napotykanymi dziewczynkami. Teraz mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, ale podkarpacka policja poinformowała o nim w piątek.

Jak wynika z policyjnej notatki, 31-latek obnażał się wieczorem w Parku Dzikowskim.

"Dwie nastolatki w wieku 14 i 15 lat, będące w parku zauważyły mężczyznę w zaroślach z opuszczonymi spodniami, który zaczął się przed nimi obnażać. Przestraszone dziewczynki telefonicznie zaalarmowały swoich rodziców, a ci policjantów" – podała policja.

Po niespełna godzinnych poszukiwaniach, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, w rejonie ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu, którego ubiór odpowiadał podanemu w rysopisie. Sprawca na widok policjantów próbował uciekać, został jednak szybko zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Został przesłuchany i usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec 31-latka dozór policyjny, ma on też zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich.

Za obnażanie się przed nieletnimi może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. O dalszych losach mężczyzny zdecyduje sąd.(PAP)

Autor: Wojciech Huk

mar/