Władze Ukrainy: w szpitalu w atakowanym przez Rosjan Siewierodoniecku pozostała trójka lekarzy

2022-05-21 18:35 aktualizacja: 2022-05-22, 09:47
Fot. AA/ABACA PAP (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. AA/ABACA PAP (zdjęcie ilustracyjne)
W szpitalu w atakowanym przez wojska rosyjskie Siewierodoniecku, w obwodzie ługańskim, pozostała tylko trójka lekarzy - poinformował w sobotę szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Powiadomił on również, że Rosjanie zniszczyli ważny most pomiędzy Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem.

Hajdaj powiadomił, że w siewierodonieckim szpitalu jest obecnie tylko trójka lekarzy oraz pięć pielęgniarek. Placówka medyczna była ostrzeliwana przez Rosjan i choć są poważne zniszczenia, to wciąż pozostaje w niej 20 pacjentów. Zapasy leków i żywności wystarczą na ok. 10 dni.

„Wieloprofilowy szpital został praktycznie zniszczony. W pobliżu budynku jest wiele niewybuchów” – napisał Hajdaj na Telegramie.

 

W piątek, jak powiadomił szef władz obwodowych, udało się ewakuować ze szpitala 12 ciężko rannych osób.

Hajdaj powiadomił również o zniszczeniu przez Rosjan ważnego mostu pomiędzy Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem. Wcześniej urzędnik mówił, że wojska rosyjskie próbują niszczyć trasy dostaw dla wojsk ukraińskich w obwodzie ługańskim.

Most, o którym mowa, był już raz zniszczony przez Rosjan w 2014 roku, w pierwszym roku wojny w Donbasie. Wówczas siły wspieranych przez Rosję separatystów wycofywały się i wysadziły w powietrze przeprawę. Most został odbudowany w 2016 roku. (PAP)

mj/