Oskarżony o brutalne zabójstwo 21-letniej Polki w Londynie stanął przed sądem. "Mężczyzna próbował obciąć jej głowę"

2022-05-23 19:24 aktualizacja: 2022-05-24, 06:54
Ania Jędrkowiak. Fot. Metropolitan Police
Ania Jędrkowiak. Fot. Metropolitan Police
Przed sądem w Londynie stanął w poniedziałek 29-letni Dennis A., który jest oskarżony o zabójstwo 21-letniej polskiej studentki Ani Jędrkowiak. Mężczyzna próbował obciąć jej głowę.

Do zabójstwa doszło w zeszłym tygodniu, krótko po północy z poniedziałku na wtorek w niewielkiej alejce w dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie. Polka, która została wielokrotnie ugodzona nożem, zmarła na miejscu zdarzenia.

Sprawca został zatrzymany na dworcu autobusowym, gdy czekał na autobus do Newport w południowo-wschodniej Walii, gdzie na stałe mieszka. Po jego aresztowaniu policja informowała, że ofiara i sprawca najprawdopodobniej się znali.

"Independent": Dennis A. zaatakował Polkę dużym kuchennym nożem i próbował jej obciąć głowę

Jak podaje w poniedziałek gazeta "Independent", A. zaatakował Polkę dużym kuchennym nożem i próbował jej obciąć głowę. Wszystko wskazuje, że motywem zabójstwa były sprawy osobiste, bo obydwoje byli przez krótki czas w związku. Jędrkowiak poznała A. na jednym z portali randkowych krótko po tym, jak przyjechała na studia do Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie w 2020 r. Ich relacja zakończyła się, gdy dziewczyna zaczęła studia na University of West London oraz pracę na część etatu w jednej z restauracji w Ealing.

Poniedziałkowe przesłuchanie przed Centralnym Sądem Karnym Anglii i Walii miało charakter wstępny - oskarżony pozostając w więzieniu poprzez łącze wideo potwierdził tylko swoją tożsamość. Następna rozprawa, podczas której zostanie zapytany, czy przyznaje się do zarzucanych mu czynów, wyznaczona została na 8 sierpnia, zaś właściwy proces rozpocznie się 15 maja przyszłego roku.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

dsk/