Operacja niemieckiej policji w szkole średniej po zgłoszeniu o uzbrojonej osobie

2022-05-25 20:06 aktualizacja: 2022-05-25, 21:36
Niemiecka policja, Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Niemiecka policja, Fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Po informacji od pracownika szkoły średniej w Dinslaken (Nadrenia Północna-Westfalia), który zgłosił obecność na terenie szkoły osoby z bronią, policja otoczyła w środę i przeszukała budynek. Jak podkreślono, w szkole nie było strzelaniny – informuje portal Merkur.

„Oceniamy tę sytuację jako niebezpieczną, dlatego jesteśmy obecni na miejscu wraz z licznymi służbami ratunkowymi” – powiedziała agencji dpa rzeczniczka policji w Essen, na zachodzie Niemiec.

Wieczorem policja potwierdziła, że w ramach akcji policyjnej na terenie szkoły średniej im. Ernsta Barlacha w Dinslaken „doszło do kilku zatrzymań”, w tym osoby z bronią palną. Nie podano jednak informacji o liczbie i dokładnych powodach zatrzymań.

Policja potwierdziła, że funkcjonariuszy wezwał pracownik szkoły, który w piwnicy budynku natknąć się miał na młodego człowieka, „niosącego coś, co wyglądało na broń palną”.

Tuż przed godz. 19 policja poinformowała również, że znajdujące się na miejscu służby ratunkowe przygotowują się do wyprowadzenia uczniów i nauczycieli z budynku szkoły. (PAP)

kw/

TEMATY: